START UP z nami

“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz.”
Arthur Ashe

Rozpoczynanie własnej działalności gospodarczej jest dla wielu osób jednym z najbardziej ekscytujących etapów w ich życiu. To moment w którym chęć spełnienia własnych marzeń i pomysłów miesza się z niepokojem. W tym natłoku emocji bardzo trudno o zdystansowaną i chłodną ocenę możliwosci i zagrożeń, jakie stają przed nowo powstałą firmą. Łatwo można przeoczyć fakty o fundamentalnym znaczeniu i podjąć zbyt pochopną decyzję, która zniweczy nasze plany. Dlatego niekiedy ten etap funkcjonowania firmy nazywany jest „Doliną Śmierci”. Tak, brzmi to złowrogo, ale faktem jest, że zaledwie kilkanaście procent firm potrafi przetrwać proces krystalizacji i okrzepnąć by zacząć przynosić swoim założycielom satysfakcję i zyski.

Na tym etapie rozwoju firmy, ważne jest wsparcie w podejmowaniu decyzji a możliwość przedyskutowania swoich pomysłów z doświadczoną osobą, swoich pomysłów i przedstawienie swojej wizji może okazać się bezcenne. Wiele początkujących biznesów prowadzonych jest przez osoby utalentowane i błyskotliwe w tym co robią, ale czasami brak jest im umiejętności i doświadczenia w zarządzaniu i budowaniu dochodowej firmy. A trzeba przy tym pamiętać, że jest wiele zagadnień związanych z budowaniem organizacji, finansami, logistyką czy wreszcie i przede wszystkim ze sprzedażą, jak choćby pozyskaniem klienta czy metodologią ustalania cen sprzedaży, z którymi trzeba się zmierzyć.

Dlatego, tym wszystkim którzy noszą się z zamiarem zbudowania własnej firmy oferujemy pomoc przy podejmowaniu decyzji.

Oto proponowane etapy działania:

I. Biznes plan

Na etapie rozważania decyzji o rozpoczęciu biznesu, warto opracować biznes plan na własne potrzeby. Dobrze opracowany biznes plan jest niezwykle istotny a wiedza i doświadczenie jakie Państwo uzyskają podczas jego opracowywania zapewni Państwu solidne podstawy do dalszego rozwoju. Pamiętaj, często to pytanie nas oświeca, nie odpowiedź.

Po analizie projektu i podjęciu decyzji o jego realizacji można przejść do kolejnego etapu.

II. Wybór formy prawnej prowadzenia działalności

W przypadku zakładania popularnych Spółek z o.o./ lub Spółki jawnej należy mieć na uwadze, iż jest to proces wymagający dopełnienia szeregu formalności i znajomości przepisów prawnych, ale także koordynacji działań pozwalających na rozpoczęcie działalności w optymalnym terminie.

Nasi konsultanci i współpracujący prawnicy, będą służyć Państwu radą i wyjaśnieniami na każdym etapie zakładania spółki, a ponadto zwrócą Państwa uwagę na aspekty organizacyjne i prawne, które warto rozstrzygnąć już na etapie sporządzania umowy spółki, co przełoży się na oszczędność Państwa czasu i pieniędzy w przyszłości.

III. Księgowość i kadry

W zależności od przyjętego wariantu formy rozliczeń podatkowych, nasi Klienci otrzymują dostosowany do ich potrzeb pełen zakres usług księgowych i kadrowych. Cena usług księgowych ustalana jest indywidualnie i zależy od nakładu naszej pracy i możliwości finansowych Klienta.

IV. Finansowanie

Rozpoczynając własny biznes, zwykle nasi Klienci finansują go z własnych oszczędności lub pożyczek od rodziny czy przyjaciół. W momencie gdy widzimy, że potencjał przedsięwzięcia jest wysoki, możemy zarekomendować pozyskanie zewnętrznego inwestora lub kapitału w formie leasingu, kredytu, funduszy z UE.

V. Doradztwo biznesowe

Hołdując zasadzie, iż żaden z nas nie jest tak mądry jak wszyscy razem, polecamy korzystanie z naszych usług doradztwa biznesowego.

W celu uzyskania bliższych informacji odnośnie naszej oferty prosimy o kontakt na adres: biuro@meritor.pl lub kom. +48 602 193 716 lub poprzez poniższy formularz kontaktowy.

  Twoje imię (wymagane)

  Twój e-mail (wymagane)

  Temat

  Twoja wiadomość

  image_print

  Posted by